Гідроізоляція тераси

Гідроізоляція в сучасному будівництві: гідроізоляція тераси, експлуатованої пласкої покрівлі.

Сучасні архітектурні рішення вражають уяву навіть найсміливіших будівельників: химерні форми, застосування новітніх матеріалів і технологій, впровадження нових конструкторських рішень. Ось вже багато років одним з таких рішень є експлуатація пласких покрівель малоповерхових (а іноді і багатоповерхових) будівель, а також використання таких елементів конструкцій, як тераси в проектуванні приватних будинків. Досить частим бажанням серед замовників є будинок в Середземноморському стилі. Ось тільки підрядники, та й самі проектанти, забувають про те, що клімат у нас не той, і імплементуючи такі побажання Замовників, слід використовувати технічні рішення, що були розроблені для наших широт, в тому числі і в питаннях тепло- і гідроізоляції.

Питання гідроізоляції терас (пласкої покрівлі) тільки на перший погляд простий. Так як він таїть в собі підводні камені, про які багато хто не знає або просто забувають / ігнорують. Для таких елементів конструкцій характерним є значна рухливість щодо несучих стін конструкції. Крім того, сама тераса (пласка покрівля), при великих площах, складається з декількох частин, які також рухливі відносно один одного. Тому в місцях таких сполучень дуже важливо застосовувати правильно підібрану гідроізоляцію з достатнім ступенем еластичності і високою міцністю на відрив.

У цій статті ми поділимося своїм досвідом гідроізоляції тераси приватного будинку, а також підтерасних напівпідвальних приміщень.

Влітку цього року фахівців нашої компанії запросили для виконання робіт з гідроізоляції експлуатованої тераси загальною площею 100 м2. Стан об'єкта на момент оцінки: тераса першого поверху, виконана з пустотілих (діряві !!!) плит перекриття. Під терасою знаходяться два експлуатованих напівпідвальних приміщення. У весняний період, а також під час кожного дощу підтеррасні приміщення заливало водою. Було прийнято наступне технічне рішення:

  1. Облаштування бетонної стяжки тераси (середня товщина 10 см) з двох частин з нахилом до зовнішніх краів - тобто ВІД стіни будинку.
  2. Гідроізоляція всієї товщі бетону такої стяжки із застосуванням матеріалу Пенетрон Адмікс. Така технологія гідроізоляції дозволяє на етапі будівництва забезпечити повну ВОДОНЕПРОНИКНІСТЬ вашої бетонної конструкції без додаткових трудовитрат. Крім того, це економить час на проведення таких робіт. Витрата матеріалу Пенетрон Адмікс становить 4 кг / м3 бетону. Вартість 1 кг - 156 грн! Таким чином гідроізоляція стяжки загальною площею 100 м2 (при товщині 10 см) складе всього лише 6240 грн!
  3. Герметизація холодних швів бетонування, а також робочий вузол «тераса - несуча стіна будинку» виконати із застосуванням матеріалів Пенекрит і системи «Пенебанд». Система «Пенебанд» включає в себе два матеріали: це високоеластична стрічка «Пенебанд» і високоадгезійна однокомпонентний клей «ПенеПоксі», для якого характерним є висока міцність на відрив. Таке рішення дозволяє компенсувати зрушення конструкції без втрати якості гідроізоляції.
  4. Металеві колони, які проходили крізь терасу, герметизувати за використанням матеріалу Пенекрит і системи Скрепа 2К еластична. Це дозволить в майбутньому компенсувати різні температурні коливання металевих колон і бетонної стяжки, тим самим уникнути протікання в даних вузлах.

Що ж стосується гідроізоляції напівпідвальних приміщень, то тут було застосовано класичне рішення системи «Пенетрон»:

  1. Стіни з ФБС були загідроізольовані із застосуванням матеріалів Пенетрон і Пенекрит.
  2. Стіни з цегли гідроізольовані із застосуванням бронюючої штукатурки Скрепа М500 і матеріалу Пенетрон.
  3. Наскрізні отвори герметизували із застосуванням матеріалів Пенебар і Пенекрит.
  4. Після виконання всіх описаних робіт, об'єкт пройшов неодноразову перевірку зливами. Замовник задоволений, а значить задоволені і МИ.

Де вода і де бетон, там допоможе Пенетрон!

Ольга Квецко

тераса до гідроізоляції

тераса до гідроізоляції

бетонна стяжка з додаванням Пенетрон Адмікс

бетонна стяжка з додаванням Пенетрон Адмікс

бронююча штукатурка Скрепа М 500 ремонтна

бронююча штукатурка Скрепа М 500 ремонтна

герметизація колон із застосуванням армуючої сітки

герметизація колон із застосуванням армуючої сітки

герметизація міжблочних швів.

герметизація міжблочних швів.

герметизація рухомого вузла

герметизація рухомого вузла

герметизація примикання металевих колон до бетону

герметизація примикання металевих колон до бетону

гідроізоляція стіни і ФБС

гідроізоляція стіни і ФБС

облаштування стяжки

облаштування стяжки

Пенебанд для гідроізоляції примикання тераси до несучої стіни будівлі

Пенебанд для гідроізоляції примикання тераси до несучої стіни будівлі

система Пенебан

система Пенебан

Скрепа 2К еластична для герметизації примикання металічних колон до бетонної стяжки

Скрепа 2К еластична для герметизації примикання металічних колон до бетонної стяжки

(067) 526-39-29
зв'язатись з нами

Ім`я
Email
Повідомлення